Fittings

Aydoğdular Makina güçlü bayilikleri ve üretim gücü ile 15 ana ürün grubu altında 32.000’den fazla ürün çeşidiyle üretim, taahhüt, inşaat ve malzeme firmalarının her türlü ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır.Fittings

Boru sistemlerinde boru veya borunun düz bölümlerini bağlamak, farklı boyutlara veya şekillere uyum sağlamak ve sıvı akışını düzenlemek gibi diğer amaçlar için bir bağlantı parçası veya adaptör kullanılır.

Boru bağlantı elemanları olarak da adlandırabiliriz. Boru hatlarının en önemli bileşenleri arasında yer alır. bağlantı elemanları, boru, profil ve saça nazaran sektörde kendine az yer bulabilen bir çeşididir. fittingsler kendi içinde kaynaklı ve dişli olmak üzere ikiye ayrılır.

Birbirine montaj aracılığıyla bağlanan bu sistemin ilk görevi, metal yüzeylerin birbirine düşük bir seviyede sürtünmesine neden olmaktır. Bağlantı elemanları çevre kirliliğine neden olan sızıntılara izin vermez ve yüksek basınca dayanma derecesi fazladır.Günümüzde güç ve dayanıklılık gerekli olan özellikler arasındadır. Bu yüzden paslanmaz fittingslere verilen önem artmıştır. Sistemdeki kayıpların fazla olmaması ve uygun elemanların kullanılmasıyla birlikte kayıp ve kaçak sorununun önüne geçilir. Boru bağlantı elemanlarının seçildiği sırada bazı unsurlar ön plana çıkar. Özellikle ömrü ve kalitesi gibi konular bu durumda ince bir elemeden geçirilmelidir.

Redüksiyon

Hat üzerindeki iki farklı kalınlıktaki boruyu birbirine bağlamaya yarar.Boru çapını düşürmek için kullanılır.

Maşon

Boru hatlarında (yani sıvı veya gaz taşıyan silindirik elemanlardan oluşan hatlarda) iki boru arasında ek yapmakta, yani iki boruyu birbirine eklerken (veya birleştirirken) kullanılan bilezik benzeri parçadır.

T-Fitting

Aynı hat üzerindeki üç boruyu birbirine bağlamaya yarayan pirinç veya çelikten yapılmış tesisat parçasıdır.

Düz Flanş

Daire üzerine eşit aralıklı açılmış cıvata delikleri olan eksenine dik olarak uzayan düz dairesel uçlu boru veya bağlantı parçasına denir

Dirsek

Boru hattı üzerindeki ani dönüş gerektiren yerlerde kullanılan elemandır.

TE-Galvaniz

TE aynı hat üzerindeki üç boruyu birbirine bağlamak için kullanılır.

Redüksiyon Siyah

Siyah renkte iki farklı çaptaki boruyu birbirine eklemek için kullanılan parçadır.

Nipel Siyah

Aynı çaptaki iki farklı boruyu birbirine bağlamak için kullanılan tesisat elemanıdır.


WhatsApp